Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zachraňme lázně Kyselka

21. 4. 2012

MfDnes 21.4.2012

Zdevastované lázně Kyselka u Karlových Varů se chystají na velkolepé zahájení lázeňské sezony, které tady proběhne 12. května. Bude to vůbec poprvé ve více než dvousetleté historii. Poslední pacient přitom zdejší areál opustil po privatizaci lázní v roce 1992.

Zdroj: http://vary.idnes.cz/v-ruinach-kyselky-chystaji-zahajeni-lazenske-sezony-pcr-/vary-zpravy.aspx?c=A120420_092415_vary-zpravy_sou

"Smyslem akce je propagace lázní Kyselka. Lidé mají velký zájem o informace a chtějí, aby se problém s obnovou Kyselky pohnul. Věříme, že se jednou dočkáme opravdového zahájení lázeňské sezony," řekl za pořadatele viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR Martin Kadrman.

Fotogalerie

Asociace bojuje za kompletní zachování památkově chráněných budov v areálu bývalých lázních v Kyselce, zatímco společnosti Karlovarské minerální vody a C.T.S. Duo, kterým objekty patří, představily loni na podzim projekt na na záchranu jen některých z nich (více čtěte zde).

Zprávu o tom, že by se v Kyselce někdy v minulosti konalo zahájení lázeňské sezony, nenašli ani historici.

První ročník oslav začne 12. května od 14 hodin a půjde o velkolepé představení. 

Duchovní vysvětí v Kyselce Ottův pramen a v kočáře přijede Heinrich Mattoni. Ten se zasloužil o největší rozvoj Kyselky na přelomu 18. a 19. století. K poslechu zahraje také dámské kvarteto z Grandhotelu Pupp a country kapela. 

Akci podpořila i obec, nejde o recesi

Kadrman zdůraznil, že nejde o žádnou recesistickou akci, jak by se mohlo zdát. "Zahájení lázeňské sezony bereme jako setkání přátel Kyselky," doplnil viceprezident ASOKRD.

Akci podpořila i obec Kyselka, která dala k dispozici budovu kina, park a parkoviště. "Tento způsob propagace Kyselky a problematiky kolem ní se jeví jako velmi šťastný," uvedla starostka Petra Hoffmannová, která se na setkání těší, ale přece jen má malinko obavy.

"Doufám, že se všechno odejde bez incidentů. Organizátoři mne o tom alespoň ujistili. Fackování ráda nemám," nechala se slyšet Hoffmannová.
 
Starostka narážela na facku, která padla v Kyselce loni v září při návštěvě Václava Klause. Generální ředitel Mattonky Alessandro Pasquale tehdy uštědřil políček viceprezidentovi asociace Martinu Kadrmanovi. Ten zase nazval svého soka dobytkem (více čtěte zde).

Zdroj: http://vary.idnes.cz/v-ruinach-kyselky-chystaji-zahajeni-lazenske-sezony-pcr-/vary-zpravy.aspx?c=A120420_092415_vary-zpravy_sou

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář